women
R 1 R 2 R 3 1/8 1/4 1/2 F
click to select a specific round
KO MATCHES   click on the results & symbols for more information
TEAM 1st MATCH 2nd MATCH TOTAL 
VS  Shakhtyor Akademiya Donetsk
Chocolate Boys Tallinn
  19 : 31  
 (07.10.2006) 
  32 : 32  
 (08.10.2006) 
51 : 63
VS  Tatran Presov
Jugopetrol Zeleznicar Nis
  31 : 22  
 (30.09.2006) 
  28 : 30  
 (07.10.2006) 
59 : 52
VS  Pallamano Conversano.IT
Haukar Hafnarfjördur
  32 : 31  
 (30.09.2006) 
  26 : 28  
 (08.10.2006) 
58 : 59
VS  Milli Piyango SK
Madeira Andebol SAD
  28 : 32  
 (30.09.2006) 
  24 : 36  
 (08.10.2006) 
52 : 68
VS  "Viking Malt" Panevezys
HRK Izvidac Ljubuski
  24 : 22  
 (07.10.2006) 
  22 : 19  
 (08.10.2006) 
46 : 41
VS  Sjundea IF
Perutnina Pipo IPC Cakovec
  26 : 34  
 (30.09.2006) 
  25 : 35  
 (07.10.2006) 
51 : 69
VS  AC Filoxyl Filippos Verias
SPE Strovolos Nicosia
  27 : 27  
 (30.09.2006) 
  25 : 31  
 (07.10.2006) 
52 : 58
VS  RK Prevent Slovenj Gradec
HC Lusis Kaunas
  36 : 27  
 (30.09.2006) 
  39 : 29  
 (01.10.2006) 
75 : 56
VS  Stord Handball
Pölva Serviti
  25 : 27  
 (30.09.2006) 
  26 : 27  
 (07.10.2006) 
51 : 54
VS  KV Sasja HC
HV KRAS/Volendam
  32 : 29  
 (01.10.2006) 
  29 : 25  
 (07.10.2006) 
61 : 54
VS  BGUFK Minsk
H.C. Berchem
  34 : 21  
 (30.09.2006) 
  32 : 29  
 (07.10.2006) 
66 : 50
VS  UHK Krems
ASK-AB.LV Riga
  26 : 32  
 (30.09.2006) 
  24 : 35  
 (08.10.2006) 
50 : 67
VS  Grasshopper - Club Zürich
Cankaya Bel. Ankara
  39 : 23  
 (01.10.2006) 
  35 : 30  
 (07.10.2006) 
74 : 53
VS  HC Gumarny Zubri
Energia Panduri L.Targu-Jiu
  30 : 26  
 (01.10.2006) 
  27 : 28  
 (07.10.2006) 
57 : 54
VS  RK Mladost Bogdanci
ABC de Braga-Andebol SAD
  31 : 31  
 (30.09.2006) 
  15 : 39  
 (07.10.2006) 
46 : 70
VS  Maccabi Rishon Le Zion
SSV Forst Brixen
  28 : 31  
 (06.10.2006) 
  34 : 28  
 (08.10.2006) 
62 : 59
Top 3 ScorersTop 50 Scorers ►  
92 
60 
click for more information
Participants▼ show all  
 AUT UHK Krems
 BEL KV Sasja HC
 BIH HRK Izvidac Ljubuski
 BLR BGUFK Minsk
 CRO Perutnina Pipo IPC Cakovec
 CYP SPE Strovolos Nicosia
 CZE HC Gumarny Zubri
 EST Chocolate Boys Tallinn
 EST Pölva Serviti
 FIN Sjundea IF
 GRE AC Filoxyl Filippos Verias
 ISL Haukar Hafnarfjördur
 ISR Maccabi Rishon Le Zion
 ITA Pallamano Conversano.IT
 ITA SSV Forst Brixen
 LAT ASK-AB.LV Riga
 LTU "Viking Malt" Panevezys
 LTU HC Lusis Kaunas
 LUX H.C. Berchem
 MKD RK Mladost Bogdanci
 NED HV KRAS/Volendam
 NOR Stord Handball
 POR ABC de Braga-Andebol SAD
 POR Madeira Andebol SAD
 ROU Energia Panduri L.Targu-Jiu
 SLO RK Prevent Slovenj Gradec
 SRB Jugopetrol Zeleznicar Nis
 SUI Grasshopper - Club Zürich
 SVK Tatran Presov
 TUR Cankaya Bel. Ankara
 TUR Milli Piyango SK
 UKR Shakhtyor Akademiya Donetsk
click on the names for more information