LOGO
LOGO

Final Tournament - 16-17.05.2015

Quarter-finals - 11-19.04.2015

DATE - TIME
1st MATCH
2nd MATCH
TOTAL
Skjern Handbold
MT Melsungen
25 : 20
23 : 28
48 : 48
Eskilstuna Guif
HSV Hamburg
29 : 26
22 : 27
51 : 53
Rk Gorenje Velenje
Team Tvis Holstebro
28 : 27
31 : 30
59 : 57

Group Phase - 14.02-22.03.2015

GROUP A
T
PTS
GROUP A
T
DIFF
PTS
GROUP A
T W D L
GOALS
DIFF
PTS
DATE - TIME
RESULT
ROUND
GROUP B
T
PTS
GROUP B
T
DIFF
PTS
GROUP B
T W D L
GOALS
DIFF
PTS
DATE - TIME
RESULT
ROUND
GROUP C
T
PTS
GROUP C
T
DIFF
PTS
GROUP C
T W D L
GOALS
DIFF
PTS
DATE - TIME
RESULT
ROUND
GROUP D
T
PTS
GROUP D
T
DIFF
PTS
GROUP D
T W D L
GOALS
DIFF
PTS
DATE - TIME
RESULT
ROUND

Qualification Round 3 - 22-30.11.2014

DATE - TIME
1st MATCH
2nd MATCH
TOTAL
IFK Kristianstad
HSV Hamburg
27 : 29
28 : 26
55 : 55
HCM Constanta
Elverum Handball Herrer
27 : 21
30 : 29
57 : 50
Eskilstuna Guif
Bada Huesca
32 : 24
23 : 26
55 : 50
HK AGRO Topolcany
Pfadi Winterthur
26 : 28
25 : 32
51 : 60
HC Vojvodina
SKA Minsk
27 : 22
25 : 28
52 : 50
Futebol Clube do Porto
Abanca Ademar Leon
29 : 24
25 : 28
54 : 52
RK Nexe
HC Potaissa Turda
35 : 20
23 : 26
58 : 46
MT Melsungen
TATRAN Presov
31 : 24
25 : 26
56 : 50
Alpla HC Hard
Balatonfüredi KSE
31 : 26
18 : 26
49 : 52
Team Tvis Holstebro
Stiinta Municipal Dedeman Bacau
32 : 27
29 : 28
61 : 55
Skjern Handbold
Oroshazi FKSE-Linamar
40 : 20
32 : 25
72 : 45
Permskie medvedi
Gorenje Velenje
34 : 37
29 : 39
63 : 76
HC Kaustik Volgograd
Haslum Handballklubb
31 : 28
26 : 36
57 : 64
Sporting Clube de Portugal
Fraikin BM. Granollers
27 : 25
23 : 25
50 : 50
Füchse Berlin
HBC Nantes
23 : 18
23 : 28
46 : 46
Grundfos Tatabanya KC
St. Petersburg HC
23 : 22
24 : 32
47 : 54

Qualification Round 2 - 11-19.10.2014

DATE - TIME
1st MATCH
2nd MATCH
TOTAL
MT Melsungen
Fenix Toulouse
34 : 27
23 : 26
57 : 53
HC Kaustik Volgograd
--- HC Portovik
10 : 0
10 : 0
20 : 0
Eskilstuna Guif
SonderjyskE Herrehandbold A/S
29 : 27
26 : 25
55 : 52
Junior Fasano
HC Potaissa Turda
27 : 28
26 : 39
53 : 67
Elverum Handball Herrer
Maccabi Rishon Lezion
36 : 28
29 : 24
65 : 52
SKA Minsk
Górnik Zabrze
34 : 30
30 : 33
64 : 63
BSV Bern Muri
Abanca Ademar Leon
30 : 38
21 : 29
51 : 67
Balatonfüredi KSE
Dinamo Astrakhan
21 : 23
25 : 20
46 : 43
HK AGRO Topolcany
Targos Bevo HC
32 : 25
27 : 24
59 : 49
Pfadi Winterthur
RK Zeleznicar 1949 Nis
35 : 26
30 : 29
65 : 55
Talent M.A.T. Plzen
Permskie medvedi
23 : 25
25 : 30
48 : 55
--- Bregenz Handball
Skjern Handbold
27 : 36
32 : 36
59 : 72
Hubo Initia Hasselt
Oroshazi FKSE-Linamar
25 : 26
21 : 30
46 : 56
HBC Nantes
GRK Varazdin 1930
42 : 27
30 : 26
72 : 53
Sporting Clube de Portugal
HC Sporta Hlohovec
34 : 24
28 : 33
62 : 57
Team Tvis Holstebro
HC Kriens-Luzern
35 : 23
36 : 36
71 : 59
RK Maribor Branik
IFK Kristianstad
26 : 25
24 : 36
50 : 61
Stiinta Municipal Dedeman Bacau
OCI-LIONS
34 : 29
28 : 26
62 : 55
Handball Esch
Grundfos Tatabanya KC
24 : 25
25 : 25
49 : 50
KH BESA Famiglia
RK Nexe
25 : 40
26 : 43
51 : 83

Qualification Round 1 - 06-14.09.2014

DATE - TIME
1st MATCH
2nd MATCH
TOTAL
--- Bregenz Handball
HC Dragunas Klaipeda
28 : 24
36 : 26
64 : 50
HV. KRAS/Volendam
HK Topolcany
29 : 32
23 : 23
52 : 55
BSV Bern Muri
HC Gomel
29 : 15
26 : 23
55 : 38
--- A.C. Diomidis Argous
IFK Kristianstad
19 : 30
17 : 30
36 : 60
HC Sporta Hlohovec
Bursa Nilüfer BK
35 : 25
21 : 23
56 : 48
RK Dubrava
GRK Varazdin
26 : 30
29 : 33
55 : 63
Talent M.A.T. Plzen
SSV Bozen Loacker
26 : 26
24 : 17
50 : 43
Górnik Zabrze
HC Zomimak-M
36 : 25
34 : 27
70 : 52
London GD Handball Club
OCI-LIONS
18 : 28
12 : 44
30 : 72
Handball Kaerjeng
Handball Esch
23 : 34
25 : 25
48 : 59
QubiQ Achilles Bocholt
RK Zeleznicar 1949 Nis
31 : 30
28 : 33
59 : 63
Haukar
Dinamo Astrakhan
27 : 29
26 : 25
53 : 54
Maccabi CASTRO Tel Aviv
HC Potaissa Tudra
25 : 32
30 : 35
55 : 67
HC Lovcen-Cetinje
HC Kriens-Luzern
22 : 30
25 : 37
47 : 67
HC Olimpus-85-USEFS
Oroshazi FKSE-Linamar
28 : 34
28 : 28
56 : 62
IBV
Maccabi Rishon Lezion
25 : 30
25 : 27
50 : 57
KH BESA Famiglia
HC Kehra
31 : 32
32 : 23
63 : 55