men
R3 L16 QF SF F
click to select a specific round
KO MATCHES   click on the results & symbols for more information
TEAM 1st MATCH 2nd MATCH TOTAL 
VS  ZRK Naisa Nis
Thames Handball Club
  37 : 20  
 (15.11.2014) 
  37 : 20  
 (16.11.2014) 
74 : 40
VS  Ardesen GSK
Energa AZS Koszalin
  34 : 27  
 (22.11.2014) 
  31 : 31  
 (23.11.2014) 
65 : 58
VS  A.C. Loux Patras
Colegio de Gaia
  18 : 24  
 (14.11.2014) 
  15 : 21  
 (15.11.2014) 
33 : 45
VS  Fram
GAS Megas Alexandros Giannits...
  43 : 16  
 (14.11.2014) 
  36 : 16  
 (15.11.2014) 
79 : 32
VS  ZRK Crvena Zvezda
ABU Baku
  29 : 31  
 (15.11.2014) 
  23 : 23  
 (16.11.2014) 
52 : 54
VS  Schuler Afbouwgroep/DOS
Union Mios Biganos-Begles
  28 : 29  
 (15.11.2014) 
  31 : 32  
 (23.11.2014) 
59 : 61
VS  Virto / Quintus
Galytchanka
  18 : 24  
 (15.11.2014) 
  23 : 27  
 (22.11.2014) 
41 : 51
VS  JAC - Alcanena
ZRK Gorazde
  40 : 15  
 (15.11.2014) 
  38 : 25  
 (16.11.2014) 
78 : 40
VS  Gorodnichanka
Izmir BSB SK
  36 : 23  
 (15.11.2014) 
  30 : 20  
 (23.11.2014) 
66 : 43
VS  Pogon Baltica Szczecin
HIFK
  40 : 21  
 (15.11.2014) 
  34 : 17  
 (23.11.2014) 
74 : 38
VS  Amyntas Amyntaiou
H.C. Holon
  28 : 21  
 (21.11.2014) 
  25 : 21  
 (23.11.2014) 
53 : 42
VS  DHC Sokol Poruba
Juve Lis
  35 : 19  
 (15.11.2014) 
  37 : 18  
 (16.11.2014) 
72 : 37
VS  DHB Rotweiss Thun
Yellow Winterthur
  16 : 17  
 (15.11.2014) 
  18 : 23  
 (22.11.2014) 
34 : 40
VS  KHF Kosova
RK Zelina
  20 : 45  
 (04.01.2015) 
  17 : 46  
 (05.01.2015) 
37 : 91
VS  Tresnjevka
WHC Knjaz Milos
  22 : 27  
 (23.11.2014) 
  25 : 27  
 (24.11.2014) 
47 : 54
Round NewsAll News ►  
Ardesen and Iskit make it all clear in first matchROUND REVIEW: 22 goals from Ardesen GSK's left back virtually decided Women's Challenge Cup double header in Turkey
Seven more teams for Last 16 to be found this weekendROUND PREVIEW: Double headers in Serbia, Turkey and Greece this weekend.
click to read the news
Top 3 ScorersTop 50 Scorers ►  
47 
click for more information
Participants▼ show all  
 AZE ABU Baku
 BIH ZRK Gorazde
 BLR Gorodnichanka
 CRO RK Zelina
 CRO Tresnjevka
 CZE DHC Sokol Poruba
 FIN HIFK
 FRA Union Mios Biganos-Begles
 GBR Thames Handball Club
 GRE A.C. Loux Patras
 GRE Amyntas Amyntaiou
 GRE GAS Megas Alexandros Giannitson
 ISL Fram
 ISR H.C. Holon
 KOS KHF Kosova
 NED Schuler Afbouwgroep/DOS
 NED Virto / Quintus
 POL Energa AZS Koszalin
 POL Pogon Baltica Szczecin
 POR Colegio de Gaia
 POR JAC - Alcanena
 POR Juve Lis
 SRB WHC Knjaz Milos
 SRB ZRK Crvena Zvezda
 SRB ZRK Naisa Nis
 SUI DHB Rotweiss Thun
 SUI Yellow Winterthur
 TUR Ardesen GSK
 TUR Izmir BSB SK
 UKR Galytchanka
click on the names for more information